Kryptowaluty: Nowa strategia inwestycyjna?

Rynki globalne godzą się z implikacjami sztucznej inteligencji i jej przyszłym wpływem na społeczeństwo. Podczas gdy rosną obawy dotyczące możliwości utraty miejsc pracy i pogłębiania się nierówności, istnieje również możliwość inwestowania w firmy, które mogą wykorzystać te trendy do tworzenia wartości. Inwestowanie zawsze polegało na przewidywaniu tego, co nadejdzie w przyszłości i znajdowaniu firm lub produktów, które w rezultacie będą się rozwijać. Ponieważ sztuczna inteligencja, technologia blockchain i inne wschodzące dziedziny wyłaniają się jako nowe motory innowacji, niektórzy inwestorzy badają możliwości w tej przestrzeni. Tutaj podkreślamy, w jaki sposób wzrost walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin (znanych jako "kryptowaluty") może stanowić możliwości dla inwestorów. Te cyfrowe aktywa są oparte na technologii blockchain i mają unikalne atrybuty jako inwestycje - zarówno dobre, jak i złe.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, które wykorzystują technologię blockchain do tworzenia zdecentralizowanych systemów transakcyjnych, które rejestrują i zatwierdzają transakcje. Termin "kryptowaluta" odnosi się do aktywów cyfrowych używanych jako forma płatności, która wykorzystuje kryptografię do zabezpieczenia transakcji i tworzenia nowych jednostek aktywów.

Kryptowaluty są generowane przez proces komputerowy zwany górnictwem. Górnictwo wykorzystuje moc obliczeniową do rozwiązywania problemów matematycznych, które potwierdzają transakcje i dodają tę transakcję do łańcucha bloków.

Górnicy są w zamian nagradzani nowo utworzonymi kryptowalutami. Kryptowalutami można handlować jako towarami i zamieniać je na gotówkę na niektórych "giełdach kryptowalut". Giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase, Kraken, Bitfinix i inne, to platformy internetowe, na których inwestorzy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą "fiat money" (takich jak dolary amerykańskie).

Inwestowanie w kryptowaluty: dlaczego teraz?

Hype wokół kryptowalut z pewnością ostygł od czasu, gdy Bitcoin wzbił się do prawie 20 000 USD w grudniu 2017 r. Ale to nie oznacza, że rynek kryptowalut jest teraz przeceniony i dojrzały do spadku. Raczej widzimy teraz bardziej stabilny rynek, w którym inwestorzy są bardziej skoncentrowani na podstawach i na tym, jak nowe technologie i innowacje mogą zmienić świat.

Powody, dla których inwestorzy mogą chcieć rozważyć zakup Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut, są zakorzenione w nowych aplikacjach opracowywanych przez firmy technologiczne oraz w pojawiających się trendach, które prawdopodobnie będą kształtować globalną gospodarkę w przyszłości.