Mecz między Olimpia Elbląg i ŁKS Łódź II dnia 2024-04-05 16:00: 1-3

W miniony wtorek, 5 kwietnia 2024 roku, na Stadionie Miejskim odbył się zacięty mecz piłki nożnej w ramach 27. kolejki II Ligi - East. Spotkanie to było starciem pomiędzy drużynami Olimpia Elbląg oraz ŁKS Łódź II. Po emocjonujących 90 minutach gry, zwycięstwo odniosła ekipa ŁKS Łódź II, pokonując gospodarzy wynikiem 3-1. Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie 1-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z przebiegu meczu

Olimpia Elbląg podejmowała wczoraj na swoim stadionie ekipę ŁKS Łódź II w ramach 27. kolejki II Ligi - East. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3 na korzyść gości.

W pierwszej połowie to ŁKS Łódź II wyszedł na prowadzenie, gdy w 36. minucie A. Slezak umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1 na przerwę.

W drugiej części meczu goście powiększyli swoją przewagę. W 80. minucie ponownie skutecznym strzałem popisał się A. Slezak, ustalając wynik na 0-2. Mimo zmobilizowania się gospodarzy, M. Stefaniak doprowadził do kontaktowego gola dla Olimpii w 82. minucie, jednak marzenia o odwróceniu losów spotkania szybko rozwiał M. Lipien, który w 87. minucie ustalił wynik meczu na 1-3 dla ŁKS Łódź II.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, co potwierdzają trzy żółte kartki, jakie ujrzała drużyna gospodarzy. M. Gabrych został ukarany w 52. minucie, D. Danilczyk w 78., a M. Famulak w 79. minucie.

Podsumowanie i perspektywy

Olimpia Elbląg musi teraz szybko podnieść się po porażce, bowiem przed nią trudne starcia z drużynami Stal Stalowa Wola, Stomil Olsztyn oraz Kalisz. Z kolei ŁKS Łódź II może cieszyć się z triumfu i przystąpić do kolejnych pojedynków z zespołami Lech Poznań II, Kotwica Kołobrzeg oraz Olimpia Grudziądz z podniesionym na duchu.

Mecz na Stadionie Miejskim w Elblągu dostarczył kibicom wiele emocji i niezapomnianych momentów, a zwycięstwo gości pozwoli im pewniej spojrzeć w przyszłość ligowych zmagań. Życzymy obu drużynom powodzenia w kolejnych spotkaniach!